כל השלבים בדרך לקבלת אזרחות פורטוגלית

המהפכה הגדולה שאפשרה קבלה של אזרחות פורטוגלית לישראלים, נבעה מחיקוק של הפרלמנט הפורטוגלי, שמטרתו הייתה לתקן עוול היסטורי – של גירוש יהודים מספרד ובהמשך גירוש היהודים מפורטוגל.

במטרה לתקן את העוול, חוקק חוק הקובע כי כל מי שיוכיח זיקה לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל, ויעמוד בתנאים נוספים, יוכל לקבל אזרחות פורטוגלית.

הנה מספר שלבים בסיסיים בדרך לקבלת אזרחות פורטוגלית:

בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית – כאמור, הזכאות לאזרחות פורטוגלית נובעת מהיכולת להוכיח קשר לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. לרוב ניתן להוכיח את הקשר באמצעות אילן יוחסין של מספר דורות לאחור ובחינה האם מישהו נושא שם משפחה המופיע ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי. חשוב לדעת, מאחר ומדובר בבדיקה שעשויה להיות מורכבת, ומאחר וייתכן שהקרובים שינו את שם משפחתם, ניתן לבחון את הזכאות גם לפי מדינת המוצא, מקום מגוריהם של הורי ההורים ונסיבות נוספות.  תוכלו לבדוק יחד עם עו"ד ממשרדנו.

עמידה בתנאי סף – למשל היעדר עבר פלילי בישראל.

קבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית בפורטוגל – הבקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית מוגשת עם הטפסים והנתונים הנדרשים לקהילה היהודית בפורטוגל. יש לשלם אגרה והנתונים הללו נבדקים באמצעות בדיקה בגנזכים, ברשומות ומעבר על הטפסים שהוגשו.

העברת התיק לרשויות המדינה להמשך טיפול – התיק מועבר לרשויות עם הטפסים הנדרשים, אימות דרכון, טופס המעיד על ביקורים שנרשמו בדרכון, אישור הקהילה היהודית וכך מתחיל תהליך איטי של המתנה לסריקה וקליטה. בסיומו תקבלו אישור על כך שהתיק נסרק ומצוי בטיפול.

בסיום ההליך, לרוב לאחר 24 חודשים, מתקבלת תעודת לידה רשמית המונפקת על ידי פורטוגל. ולאחריה נקראים להצטלם ולהוציא את הדרכון הפורטוגלי.

חשוב להדגיש שכל הליך הוא פרטני ועשוי להצריך עמידה בדרישות משתנות. לכן חשוב שהטיפול ילווה על ידי משרד מיומן בהוצאת אזרחות פורטוגלית.

צרו עימנו קשר כבר עתה לקבלת ייעוץ ראשוני בחינם וללא כל התחייבות באשר לזכאותכם להוצאת אזרחות פורטוגלית בטלפון – 03-6444500 או בטופס הבא.

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים

מסלולי טיול בפורטוגל

פורטוגל ממוקמת בפינה הדרום מזרחית, של חצי האי האיברי, שצד אחד שלו הוא האוקיינוס האטלנטי, ובצד השני נמצאת ספרד. פורטוגל מסתמנת בשנים האחרונות, כיעד תיירותי

המשך קריאה »

יינות ויקבים בפורטוגל

  נוסעים לפורטוגל? אתם חייבים לבקר ביקבים מובחרים ולטעום מהיין האיכותי שיש לפורטוגל להציע!   יינות ויקבים בפורטוגל ביקור בפורטוגל חייב לכלול גם סיור ביקבים

המשך קריאה »

הכלכלה בפורטוגל

במשך כ- 25 שנים, הייתה הכלכלה הפורטוגלית לא יציבה. המדינה נקלעה לחובות חיצוניים גבוהים, ולגירעונות פנים עמוקים. האיחוד האירופי סימן את פורטוגל, יחד עם איטליה,

המשך קריאה »
דילוג לתוכן