לימוד פורטוגזית

השפה הפורטוגזית הינה אחת השפות המיוחדות ביותר "בניגונן" בעולם. השפה הפורטוגזית הינה שפה המדוברת אצל למעלה מ- 250 מיליון איש. היא השפה הרשמית בברזיל (מעל 200 מיליון איש), בפורטוגל ובאיים הפורטוגליים (כ- 10 מיליון איש), ובמדינות שהיו בשליטת פורטוגל בעבר כמו אנגולה, מוזמביק, מקאו, כף ורדה ועוד. השפה מתחלקת לשתיים – פורטוגזית ברזילאית ופורטוגזית אירופאית – השונות זו מזו במקצת. החשיפה של הקהל הישראלי לשפה הפורטוגזית הגיעה בעיקר בגלל הטיולים בפורטוגל ובדרום אמריקה ובשל הפופולריות של הספורט הברזילאי בעולם: הכדורגל והקפוארה. בנוסף, התרבות הברזילאית – הכוללת בתוכה את המוזיקה הברזילאית והסמבה – כל אלה מביאים יותר ויותר אנשים ללמוד פורטוגזית בעיקר לפני או אחרי ביקורם בפורטוגל או בקרנבל הגדול בברזיל.

 

מקור השפה הפורטוגזית

בפורטוגל, הפורטוגזית הנפוצה שאבה את מקורותיה מהשפה הלטינית. על אף דמיונה של השפה הפורטוגזית לשפה הספרדית, קיימים בשפה הפורטוגזית עיצורים רבים הייחודיים רק לה שאינם קיימים בספרדית, מה שמעניק לה את הניגון הייחודי שלה, זה שבזכותו היא מוכרת כ- "שפה של השירה". ההבדלים בין השפות הם בעיקר העיצורים הרבים הנמצאים בפורטוגזית ואופן הגייתם בדיבור. שני הבדלים אלה יחדיו מעניקים לפורטוגזית צלילים ייחודיים ונעימים, ההופכים אותה לשפה הנעימה לאוזן. אמנם אוצר המילים הפורטוגזי מקורו בשפה הלטינית, אך הוא הועשר על ידי מילים רבות שהגיעו משפות אחרות, בעיקר ספרדית, צרפתית ,ערבית ואיטלקית. ישנם הבדלים בהגייה, בסלנג, באוצר המילים ובדקדוק בין הפורטוגזית המדוברת בפורטוגל לבין הפורטוגזית המדוברת בברזיל. הפורטוגזית הגיעה לברזיל לפני יותר מחמש מאות שנה בעת כיבושה בידי הפורטוגלים. גם בתוך ברזיל עצמה קיימים ניבים והבדלים בין הפורטוגזית המדוברת בצפון המדינה ובין זו המדוברת בדרומה. אך יחד עם זאת, ניתן לומר בסך הכל כי ההבדלים אינם מהותיים ומשמעותיים ולכן אדם הדובר פורטוגזית מפורטוגל יבין לגמרי אדם הדובר פורטוגזית מברזיל.

 

קורסים ללימוד השפה

קורסים ללימוד פורטוגזית משלבים הן ידע עיוני והן תרגול מעשי של השפה. לרוב, קורסים כאלו מתקיימים בקבוצות קטנות או באחד על אחד במטרה להעניק יחס אישי ומאפשרות דינמיקת לימוד פורייה ואינטראקטיבית. שיטת הלימוד בקורסים מנסה להעניק למשתתפים בה סביבת לימודים חווייתית לרכישת השפה. מטרת הלימודים היא להקנות למשתתפים בקורס כלים ומיומנויות לרכישת אוצר מילים רחב, יכולות של ניהול שיחה רהוטה וקולחת בשפה ואף קריאה והבנה של טקסטים ברמות שונות. בכל הקורסים ללימוד השפה הפורטוגזית שמים דגש רב על תרגול השפה ועל יישום בפועל של החומר הנלמד בקורס. כיום, גם האופציות של לימוד פורטוגזית על ידי אפליקציות ייעודיות צוברות פופולריות וקהל משתמשים רחב.

 

לכן, כל מי שמעוניין בלמידה של השפה הפורטוגזית לצרכים של תיירות, עבודה, לימודים, או  סתם לפנאי – יכול לבחור בין מגוון רחב של מסלולי לימוד – החל מקורס פיזי עם מורה ועד קורס באמצעות האינטרנט.

 

מעוניינים בהוצאת אזרחות פורטוגלית באופן מהיר, צרו עימנו קשר עכשיו בטלפון: 03-6444500 אתם מוזמנים לבדוק את שמכם ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי או למלא את טופס בדיקת הזכאות שלמטה.

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים

מסלולי טיול בפורטוגל

פורטוגל ממוקמת בפינה הדרום מזרחית, של חצי האי האיברי, שצד אחד שלו הוא האוקיינוס האטלנטי, ובצד השני נמצאת ספרד. פורטוגל מסתמנת בשנים האחרונות, כיעד תיירותי

המשך קריאה »

יינות ויקבים בפורטוגל

  נוסעים לפורטוגל? אתם חייבים לבקר ביקבים מובחרים ולטעום מהיין האיכותי שיש לפורטוגל להציע!   יינות ויקבים בפורטוגל ביקור בפורטוגל חייב לכלול גם סיור ביקבים

המשך קריאה »

הכלכלה בפורטוגל

במשך כ- 25 שנים, הייתה הכלכלה הפורטוגלית לא יציבה. המדינה נקלעה לחובות חיצוניים גבוהים, ולגירעונות פנים עמוקים. האיחוד האירופי סימן את פורטוגל, יחד עם איטליה,

המשך קריאה »
דילוג לתוכן