מסלולי טיול בפורטוגל

פורטוגל ממוקמת בפינה הדרום מזרחית, של חצי האי האיברי, שצד אחד שלו הוא האוקיינוס האטלנטי, ובצד השני נמצאת ספרד. פורטוגל מסתמנת בשנים האחרונות, כיעד תיירותי אופנתי, המושך אנשים שכבר היו באירופה, ומחפשים משהו שונה, מיוחד וקרוב.

 

למה פורטוגל?

לפורטוגל חופי ים ארוכים וקסומים, רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים בצפון, וחורש ים תיכוני בדרום, כפרים קטנים וציוריים, אדריכלות מיוחדת, ואומנות בעיקר דתית. לפורטוגל היסטוריה ארוכה, של כיבוש נוצרי ומיסיונריות, יש בה אתרי מורשת יהודית, ומאכלים לאומיים ידועים, כגון: יין פורטו ודג הבקלה. מסלול הטיול הידוע ביותר בפורטוגל הוא צפונה, ונקרא: "פורטוגל הקלאסית", שעיקרו נופים הרריים, נמלים, כפרי דייגים, ועיירות בהן השתמרה תרבות של אנוסים.

 

פורטוגל הקלאסית

נסיעה של 315 ק"מ, מליסבון תביא אתכם לפורטו העיר השנייה בגודלה במדינה. בין שתי ערים אלו יש אתרים רבים, וכדאי להקדיש לכך לפחות שבוע:

  • מליסבון ניסע צפונה מערבה, אל טומאר ((Tomar – אחת הערים העתיקות ביותר בפורטוגל, שהייתה מרכזם של הטמפלרים בפורטוגל. מנזר ישו שממערב לעיר, מוקף קירות ישנים של טירת הטמפלרים, ויחד הם יוצרים קומפלקס משוכלל עם אכסדרות רבות. בטומאר, השתמר בית הכנסת העתיק ביותר בפורטוגל, שסביבו התגוררה הקהילה היהודית במקום, עד לגירושה. ב- 1923 נתרם המבנה לממשלת פורטוגל, והיום הוא משמש כמוזיאון.
  • מטומאר ניסע צפונה מזרחה, אל בלמונטה (Belmonte) – בדרך נעצור ברכס הכוכב, שהוא מחסום הררי, הגבוה ביותר בפורטוגל, ושיאו בהר טורה בגובה 1993 מטרים. האזור מושלג 9 חודשים בשנה. כדאי ללון לפחות לילה אחד בקוביליה (Covilha) שבלב הרכס. זוהי עיירה אלפינית המושכת אליה תיירות סקי ומטפסי הרים, ומייצרים בה, צמר וגבינת כבשים אופיינית. בבלמונטה התקיימה במשך מאות שנים קהילה של יהודים מומרים ששמרו בסתר על מצוות היהדות, ובמקום בית כנסת שהשתמר מהתקופה.
  • מבלמונטה ניסע לעיירה מדיוויאלית גורדה ((Guardaהמוקפת חומה, זו העיר הגבוהה ביותר בפורטוגל, ויש בה מרכז חקלאי ואומנותי למלאכות יד. באזור גם מספר רב של מצודות מימי הביניים.
  • מדיוויאלית גורדה ניסע לאל פאסו דה רגואה ((Peso de regua– ניתן לשוט על נהר דאורו, ולהמשיך בנסיעה דרך אזור עם נופים פתוחים של גבעות, עמקים וביניהם חוות מסורתיות של כרמים.
  • מאל פאסו דה רגואה ניסע לפורטו – אחת הערים היפות בערי פורטוגל, השוכנת לחופו של נהר הדאורו. בעיר כנסיות בארוקיות, מגדלי פעמונים, בניינים מרהיבים בסגנון הארט נובו, וסמטאות צרות. העיר העתיקה של פורטו הוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו.

 

לסכום

בין מסלולי הטיולים הרבים, הקיימים בפורטוגל, הידוע ביותר, הוא מסלול פורטוגל הקלאסית, שעיקרו נופים הרריים, נמלים, כפרי דייגים, ועיירות בהן השתמרה תרבות של אנוסים. המסלול מחבר בין ליסבון לפורטו, שהיא העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, וכדאי להקדיש לו לפחות שבוע.

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים

יינות ויקבים בפורטוגל

  נוסעים לפורטוגל? אתם חייבים לבקר ביקבים מובחרים ולטעום מהיין האיכותי שיש לפורטוגל להציע!   יינות ויקבים בפורטוגל ביקור בפורטוגל חייב לכלול גם סיור ביקבים

המשך קריאה »

הכלכלה בפורטוגל

במשך כ- 25 שנים, הייתה הכלכלה הפורטוגלית לא יציבה. המדינה נקלעה לחובות חיצוניים גבוהים, ולגירעונות פנים עמוקים. האיחוד האירופי סימן את פורטוגל, יחד עם איטליה,

המשך קריאה »

לימוד פורטוגזית

השפה הפורטוגזית הינה אחת השפות המיוחדות ביותר "בניגונן" בעולם. השפה הפורטוגזית הינה שפה המדוברת אצל למעלה מ- 250 מיליון איש. היא השפה הרשמית בברזיל (מעל

המשך קריאה »
דילוג לתוכן