שוק השכירות בפורטוגל

שוק השכירות בפורטוגל

ישראלים רבים בוחרים להשתמש בשוק השכירות הפורטוגלי בכדי להשיג דרכון פורטוגלי וכך גם אזרחות פורטוגלית המהווה אזרחות נחשקת ביותר. לכן פורטוגל מהווה אחד מן היעדים הנחשקים ביותר להשקעות נדל"ן בחו"ל וערין כמו ליסבון ופורטו הפכו לנקודת רכישה חמה במדינה. כיצד עובד שוק השכירות בפורטוגל? היכן אנחנו יכולים למצוא ישראלים רבים? ולמה הדרכון הפורטוגלי והאזרחות הפורטוגלית כלכך קורצים לנו?

אז למה דווקא פורטוגל?

המשקיעים הצעירים במדינת ישראל תמיד חיפשו אלטרנטיבות השקעה משתלמות, מקומות שיכולים לייצר להם רווח יחסי גבוה מן הממוצע ולכן החלו לחפש דירות מגורים בחו"ל. הערים הגדולות והמתפתחות של אירופה הפכו ממש למוקד עליה לרגל וערים כמו פורטו גרמו למשקיעים רבים לקפוץ על ההזדמנות מאחר והם ראו את הפוטנציאל הרב הטמון בערים הללו. רק בשנת 2018 לדוגמא העיר פורטו הרגישה זינוק של יותר מ15 אחוזים והייתה העיר עם ההתייקרות הגבוה ביותר בכל פורטוגל אפילו מעל עיר הבירה המפורסמת ליסבון.

אחת הסיבות שרבים בחרו דווקא בפורטוגל הנה עניין הישראלים הרב באזרחות הפורטוגלית וכן בדרכון הפורטוגלי שמהווה חלק מן האיחוד האירופאי. הנהירה אחרי מחירים זולים לצד תנאי מחייה טובים וכן האפשרות להגירה ועשיית עסקים באירופה גרמה לרבים לפנות לחברות רבות ולבצע את התהליך לשם דרכון פורטוגלי. ישנם הבדלים רבים וישראלי המעוניין להשקיע בפורטוגל כמשקיע זר הוא שונה מאוד מאדם בעל אזרחות המעוניין אף להתגורר שם.

אז איך שוק השכירות בפורטוגל בעצם עובד?

אם אתה תושב ישראלי, ההשקעה בנדל"ן הפורטוגלי מחייבת אותך בתשלום מיסוי כפול הן בפורטוגל והן בישראל. כאשר אנחנו מבצעים רכישה של נכס נדלן בפורטוגל על המשקיע לשלם שלושה סוגי מס, מס בולים, מס העברה וכן מס בעלות על הנכס. חברות רבות מבצעות את העבודה הזו בכדי להקל עלינו כמה שאפשר ברכישה ובתשלומי המס. במדינת פורטוגל ישנו מס הכנסה על רווחי שכירות שעומד על 28 אחוזים. לעומת זאת מס החברות בפורטוגל הנו נמוך יותר והוא עומד על 21 אחוזים ולכן רבים משתמשים באפשרות של רכישה דרך חברה מקומית. ישראלי המעוניין להשקיע בשוק הנדל"ן יכול לבחור או לשלם מס של כ- 15 אחוזים מדמי השכירות ברוטו או לדווח למס הכנסה ולבצע ניכוי של ההוצאות ולקבל נקודות זיכוי על תשלומי המס בפורטוגל.

חשוב לזכור כי שוק השכירות בפורטוגל הנו שוק בעל תחרות רבה והמון אפשרויות ותמיד ניתן למצוא השקעה משתלמת. ישנם חברות רבות העוסקות בתחום ומחזיקות ביועצים ומומחים רבים לנושא היכולים לבצע את העבודה היותר קשה בשבילכם ולהקל על עבודתכם. מגוון המומחים יוכל לייעץ גם בהשגת הדרכון והאזרחות הפורטוגלית והם יכולים לעזור ולייעץ בכל הקשור לכך. אם אתה מעוניינים בהשקעה, תבררו תתייעצו מאחר ומדובר ביעד המושך רבים.

מעוניינים בהוצאת אזרחות פורטוגלית באופן מהיר, צרו עימנו קשר עכשיו בטלפון: 03-6444500 אתם מוזמנים לבדוק את שמכם ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי או למלא את טופס בדיקת הזכאות שלמטה.

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים

מסלולי טיול בפורטוגל

פורטוגל ממוקמת בפינה הדרום מזרחית, של חצי האי האיברי, שצד אחד שלו הוא האוקיינוס האטלנטי, ובצד השני נמצאת ספרד. פורטוגל מסתמנת בשנים האחרונות, כיעד תיירותי

המשך קריאה »

יינות ויקבים בפורטוגל

  נוסעים לפורטוגל? אתם חייבים לבקר ביקבים מובחרים ולטעום מהיין האיכותי שיש לפורטוגל להציע!   יינות ויקבים בפורטוגל ביקור בפורטוגל חייב לכלול גם סיור ביקבים

המשך קריאה »

הכלכלה בפורטוגל

במשך כ- 25 שנים, הייתה הכלכלה הפורטוגלית לא יציבה. המדינה נקלעה לחובות חיצוניים גבוהים, ולגירעונות פנים עמוקים. האיחוד האירופי סימן את פורטוגל, יחד עם איטליה,

המשך קריאה »
דילוג לתוכן